Mała kuchnia, duże możliwości - jakie meble się sprawdzą?

zabudowa kuchni

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mieszka w małych mieszkaniach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, aby była funkcjonalna i wygodna. Wbrew pozorom mała kuchnia może być równie praktyczna co duża, wystarczy tylko odpowiednio ją urządzić.

Jak umeblować małą kuchnię, aby była funkcjonalna? 

Jednym z najważniejszych aspektów przy urządzaniu małej kuchni jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Nasze meble na wymiar w Sosnowcu są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ można je dostosować do indywidualnych potrzeb i wymiarów pomieszczenia. Dzięki temu uzyskujemy meble o idealnych rozmiarach, które pozwolą nam na efektywne zagospodarowanie każdego centymetra kuchni.

Szafki narożne to kolejny sposób na wykorzystanie przestrzeni w małej kuchni. Pozwalają one na zagospodarowanie trudno dostępnych zakamarków, które w przypadku standardowych mebli mogą pozostać niewykorzystane. Szafki narożne są dostępne w różnych wariantach, tj. z półkami, szufladami czy specjalnymi systemami obrotowymi, które ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów.

W małej kuchni warto postawić na wysokie szafki, które pozwolą na wykorzystanie przestrzeni w pionie. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca do przechowywania naczyń, garnków czy produktów spożywczych. Warto również zainwestować w systemy organizacji wnętrza szafek, takie jak półki czy kosze, które ułatwią utrzymanie porządku.

Kolejnym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca w małej kuchni są blaty robocze z wbudowanymi urządzeniami, takimi jak płyta grzewcza czy zlewozmywak. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy miejsce na dodatkowe meble, ale również uzyskamy większą powierzchnię roboczą.

Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne w każdej kuchni, zwłaszcza tej małej. Warto zainwestować w energooszczędne oświetlenie LED, które zapewni nam odpowiednią ilość światła przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za prąd. Oświetlenie można umieścić pod szafkami wiszącymi, co pozwoli na równomierne rozproszenie światła na blacie roboczym.

Wróć do bloga